Webinar to rodzaj szkolenia, prezentacji czy seminarium, które jest zorganizowane za pomocą transmisji wideo na żywo. W ten sposób można prowadzić różnego rodzaju lekcje na odległość z dowolnego tak naprawdę miejsca na ziemi. Na webinarze komunikacja powinna odbywać się obustronnie między prowadzącym, a uczestnikami. Do tego celu wykorzystuje się czat na żywo.

Transmisje szkoleń online to świetny sposób na kontakt ze studentami lub klientami. Za pomocą technologii można bez przeszkód pokazać reszcie osób prezentację. Webinar wyróżnia się interaktywnością. Na takim wydarzeniu odbiorcy mają możliwość dyskutowania ze sobą w czasie rzeczywistym przez internet. Jest to więc świetna propozycja dla tych, którzy chcą się wyróżnić na tle reszty.

Zalety przeprowadzania webinarów

Prowadzenie w ten sposób szkoleń niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to rozwiązanie wygodne za równo dla prowadzących, jak i uczestników. Każdy odbiorca może uczestniczyć w wydarzeniu w dowolnym miejscu. Właśnie dlatego webinary są tak bardzo popularne. Uczestnik nie musi brać wolnego, aby wziąć udział w szkoleniu. Wystarczy, że puści transmisję w tle robiąc coś zupełnie innego. Uczestniczyć w webinarze można będąc w pociągu, pracy, domu czy na uczelni. Więcej o tego typu usługach na: https://streaming-warszawa.pl/firma-uplive/oferta/szkolenia-online-webinaria/

Jest to także korzystne rozwiązanie dla prowadzących. Nie musisz wynajmować wielkiej hali po to, żeby wszyscy goście się zmieścili. Nie trzeba także organizować przerw na kawę. Wystarczy Ci mniejsze pomieszczenie, gdzie będziesz mógł zmieścić mikrofony, kamery oraz laptopa. Jest to również wygodne dla tych, którzy stresują się przed występami publicznymi. Fizyczny brak uczestników może rozluźnić atmosferę.

Do czego można wykorzystać transmisje online?

Webinar można wykorzystać do wszystkiego. Tak naprawdę ogranicza Cię tylko Twoja kreatywność. Przedsiębiorcy często decydują się na wykorzystanie transmisji online do sprzedaży. Dzięki temu możesz przedstawić swój produkt przez internet. Jeśli chcesz bardziej zachęcić klientów do spotkania, zaoferuj dla nich małą zniżkę.

Najbardziej popularne wykorzystanie webinarów znajduje się w edukacji. W trakcie pandemii dzięki temu można było bez problemu prowadzić lekcje, wykłady czy korepetycje. Nadal często w ten sposób prowadzi się szkolenia. Dzięki temu uczestnicy nie muszą tracić czasu na dojazd w konkretne miejsce.

Transmisje na żywo to także idealny sposób na promocję marki. W ten sposób możesz zwiększyć swoje zasięgi w mediach społecznościowych. Osoby, które trafią na Twój webinar z pewnością Cię zapamiętają, przez co świadomość istnienia Twojej działalności się powiększy. Udostępniając merytoryczne treści na pewno zyskasz wdzięcznych odbiorców.

Webinary sprawdzają się świetnie podczas spotkań biznesowych. Jeżeli kontrahenci nie mogą fizycznie wstawić się na wizytę, warto przeprowadzić dla nich transmisję na żywo. Korzystając z prezentacji można bez problemu przedstawić klientowi szczegółowo ofertę. Jeżeli nie wiesz jak zorganizować takie spotkanie, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się realizacją transmisji online. Dzięki temu webinar przebiegnie pomyślnie, bez żadnych problemów.

1 comment on “Czym jest webinar? Wszystko co musisz o nim wiedzieć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *